Contacte Președinte
Tel. preşedinte:(0254) 2-26-50
Tel. anticameră:(0254) 2-20-58
E-mail:contactrezina@mail.ru
Contacte Vicepreședinți
Tel. Vicepreşedinte:(0254) 2-27-50
Tel. Vicepreşedinte:(0254) 2-20-56
Contacte Secții
Contacte Secţia Administraţie Publică
Tel. de contact 2-10-12
Emailcons.rez.apl@inbox.ru
Contacte Secţia Economie
Tel. de contact0 254 2 16 44, 0 254 2 18 25
Emaileconom.rezina@gmail.com 
Contacte Secţia Construcţii, Gospodărie Comunală şi Drumuri
Marcel Rusu (şef secţie)2-56-55
Ion Rusnac (specialist principal) :2-21-46
Contacte Direcția Agricultură, Alimentaţie, Arhitectură și Cadastru
Telefoane de contact2-45-37, 2-46-65
Orele de audienţă:zilnic de la 08:00 pînă la 17:00
Contacte Secţia raională Cultură
Şeful Secţiei raionale Cultură – Popa Iulia(0254) 2-44-12
Specialist principal în domeniul învăţământului artistic, activităţii de amatori, creaţiei populare – Aculina POPA(0254) 2-21-01
Specialist  principal în problemele bibliotecilor, patrimoniului şi  muzeelor – Angela Ursache(0254) 2-29-41
Contabil-şef al Secţiei raionale Cultură – Irina Rusnac Telefon(0254) 2-57-53
Emailcultura.rezina@gmail.com
Contacte Serviciul Arhivă
Adresa:or. Rezina, str. 27 August, 1 „A”
Tel. de contact:(0254) 2-53-29
Program de lucru:luni-vineri – 08:00-17:00; întrerupere – 13:00-14:00
Audienţa cetăţenilor:luni – 08:00-13:00; joi – 08:00-13:00
Contacte Serviciul Tineret și Asistență Investițională
Tel. de contact(0254) 2-35-01
Emailinvestitii.rezina@gmail.com
Contacte Direcții
Contacte Direcția Finanțe
Cuzuioc Angela, șeful Direcției(0254) 2-10-72
Muştuc Renata, șef adjunct al direcției(0254) 2-37-07
Logaşova Vera, specialist principal(0254) 2-39-80
Isacenco Ecaterina, specialist principal(0254) 2-37-07
Pârțu Natalia, specialist principal(0254) 2-46-17
Ceban Irina, specialist superior
Cruștaliov Rodica, specialist principal(0254) 2-57-24
Turanschi Ludmila, specialist principal
Pînzari Nadejda, specialist superior
Vlasov Ala, specialist superior(0254) 2-37-39
Cataraga Svetlana, secretar(0254) 2-10-30
Martalog Vitalie, șofer.
Contacte Direcţia Asistenţă Socială şi Protecţie a Familiei
Audienţa cetăţenilor:luni, marți de la ora 08:00 pînă la ora 17:00
Contacte Direcţia Generală Învăţământ, Tineret şi Sport
Grigoriță Aurelia (Șef Direcție)2-43-69
Vâșcovschi Angela (Şef  adjunct Direcţie)2-27-48
Tuluc Svetlana, metodist2-23-57
Colesnic Valentina (Specialist principal învăţămîntul primar)2-23-57
Sevacov Diana (Specialist principal, inspector şcolar)2-29-51
Gherasimenco Ludmila (Specialist principal resurse umane)2-57-32
Oprea Olga (Specialist principal în problemele economiei şi statisticii)2-33-78
Guşan Svetlana, metodist2-29-51
Culea Elena (Specialist principal, metodist)2-51-91
Pârțu Tatiana (Specialist principal, metodist Învățământ preșcolar)2-29-51
Cristafovici Petru (Contabil-șef)2-49-90
Calin Zinaida (Contabil)2-49-90
Dogoter Elena (Contabil)2-49-90
Șveț Tatiana (Contabil)2-49-90
Ursalovschi Lilia (Secretar-dactilograf)2-43-69
Mesaj către primărie