Membrii Colegiului consultativ din raion s-au întrunit într-o ședință de lucru

         În dimineața zilei de azi, într-o ședință de lucru s-a întrunit Colegiul consultativ al unității administrativ-teritoriale de nivelul al doilea din raionul Rezina. Ședința s-a desfășurat în Sala de Conferințe a Palatului raional de Cultură „Nicolae Lupov”, iar la lucrările ei a participat și președintele raionului, Valeriu Ciorici.          În debutul ședinței,...

Societatea, antrenată în acțiuni de asigurare a securității circulației rutiere în adiacentul instituțiilor de învățământ

         În scopul eficientizării activităţilor orientate la organizarea şi asigurarea securităţii circulaţiei rutiere în adiacentul instituţiilor de învăţământ, precum şi a altor compartimente antisociale în mediul comunităţii, angajaţii SSP a IP Rezina desfăşoară activităţi de prevenire pe întreg teritoriul raionului Rezina.          Măsurile sunt desfăşurate zilnic cu...

Hotărârea nr. 29 din 07 septembrie 2020 a Comisiei Naționale Extraodrdinare de Sănătate Publică

Vezi aici textul Hotărârii



Consilierii Raionului Rezina

  1. Druță Stepanida
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Buget și finanțe"
  2. Bagrin Serghei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Buget și finanțe"
  3. Lupașcu Victor
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Buget și finanțe"
  4. Goncear Irina
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Buget și finanțe"
  5. Șuleac Maria
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  6. Onu Lidia
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  7. Rotari Valentin
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  8. Negură Oleg
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Buget și finanțe"
  9. Gotornicean Maxim
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Buget și finanțe"
  10. Țurcan Alexei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Juridico socială"
  11. Stavinschi Liuba
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Juridico socială"
  12. Balan Leonid
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  13. Gangal Alexandr
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  14. Silenco Andrei
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  15. Lupașco Ivan
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Juridico socială"
  16. Vișnevschi Alexandru
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Juridico socială"
  17. Grigor Vasile
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Juridico socială"
  18. Burunsus Margarita
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Juridico socială"
  19. Olaru Serghei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Dezvoltare raională"
  20. Duca Alexei
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Dezvoltare raională"
  21. Covalenco Anatolie
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  22. Manoli Gheorghe
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  23. Gobjiă Nicon
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  24. Tihon Oleg
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  25. Scutaru Livia
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"
  26. Lisnic Anatolie
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"
  27. Borgan Serafima
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"

Video postat recent

Prognoza meteo

Facebook

Acasă

În sus