Sedință cu serviciile desconcentrate din teritoriu

         Pe 19 februarie curent, în Sala de ședințe a Consiliului raional Rezina a fost desfășurată o ședință lărgită a președintelui raionului și conducătorilor serviciilor desconcentrate din teritoriu.          În debut, președintele Valeriu Ciorici a salutat asistența și l-a prezentat pe șeful-adjunct al Oficiului teritorial Orhei al Cancelariei de Stat, responsabil de raionul Rezina, Ruslan Socol....

Statul oferă subvenții în avans pentru dezvoltarea localităților rurale

         Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului (MADRM) a lansat ieri, 17 februarie 2020, apelul de depunere a dosarelor de solicitare a subvenției în avans pentru îmbunătățirea nivelului de trai și de muncă în mediul rural.          Astfel, în perioada 17 februarie-20 mai 2020, dosarele de solicitare a subvenției în avans pentru noile măsuri de dezvoltare...

Început de săptămână, marcat de pozitivism

        Vestea că micii fotbaliști rezineni au înregistrat o nouă victorie în competiția respectivă, zona Nord a țării, a menținut tonalitatea pozitivă a ședinței operative din dimineața zilei de luni. Asta după ce președintele raionului, Valeriu Ciorici, a apreciat prestația pe care angajații Secției Cultură, toate persoanele implicate au avut-o pe 14 februarie curent, când la Rezina s-au desfășurat manifestările consacrate aniversării a 31-a de la retrager...



Contacte Direcţia Generală Învăţământ, Tineret şi Sport

1. Lidia Lazari (Șef Direcție) : Tel. 2-43-69

2. Vâșcovschi Angela (Şef  adjunct Direcţie) : Tel. 2-27-48

3. Tuluc Svetlana (Şef Centru metodic) : Tel. 2-23-57

4. Colesnic Valentina (Specialist principal învăţămîntul primar) : Tel. 2-23-57

5. Sevacov Diana (Specialist principal, inspector şcolar) : Tel. 2-29-51

6. Gherasimenco Ludmila (Specialist principal resurse umane) : Tel. 2-57-32

7. Oprea Olga (Specialist principal în problemele economiei şi statisticii) : Tel. 2-33-78

8. Ceban Xenofont (Specialist principal Tineret și Sport) : Tel. 2-23-57

9. Guşan Svetlana (Specialist principal, metodist) : Tel. 2-29-51

10. Culea Elena (Specialist principal, metodist) : Tel. 2-51-91

11. Pârțu Tatiana (Specialist principal, metodist Învățământ preșcolar) : Tel. 2-29-51

12. Cristafovici Petru (Contabil-șef) : Tel. 2-49-90

13. Calin Zinaida (Contabil) : Tel. 2-49-90

14. Dogoter Elena (Contabil) : Tel. 2-49-90

15. Șveț Tatiana (Contabil) : Tel. 2-49-90

16.Ursalovschi Lilia (Secretar-dactilograf) : Tel. 2-43-69

Video postat recent

Prognoza meteo

Facebook

Acasă

În sus