Dragobete a adus dragostea și buna dispoziție la Rezina

         De o seară plină de dragoste, cântec, voie bună și tradiție autentică au avut parte spectatorii, care pe 24 februarie curent au ales să fie parte a spectacolului „Dragobetele sărută fetele”, desfășurat în Sala mică a Palatului raional de Cultură „Nicolae Lupov”. După cum și era de așteptat, în centrul atenției s-a aflat tinerețea cu toate caracteristicile ei și, bineînțeles, dragostea....

Vă invităm să sărbătorim împreună sosirea primăverii!

         Pentru a întregi dispoziția de sărbătoare a locuitorilor raionului Rezina și oaspeților lui, Consiliul raional, angajații Secției Cultură, ai Palatului raional de Cultură „Nicolae Lupov” pregătesc un program cultural, care se va desfășura în cadrul tradiționalului Festival Internațional de Muzică și Dans „Mărțișor”, ediția anului 2020. Astfel, în primele zile ale lui martie, ne vom putea bucura de...

Primarii, în ședință cu administrația raionului și conducerea CALM

         În cadrul ședinței cu primarii din raion, desfășurată în colaborare cu CALM (Congresul Autorităților Locale din Moldova), aspectul salarizării lucrătorilor de cultură din teritoriu, în special celor din biblioteci, a fost abordat de către vicepreședintele raionului, Aurelia Grigoriță. Dumneaei a îndemnat primarii să țină seama de prevederile legale atunci când recurg la modificări în denumirea funcțiilor sau reducerea normei d...



Consilierii Raionului Rezina

  1. Druță Stepanida
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Buget și finanțe"
  2. Bagrin Serghei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Buget și finanțe"
  3. Lupașcu Victor
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Buget și finanțe"
  4. Goncear Irina
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Buget și finanțe"
  5. Șuleac Maria
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  6. Onu Lidia
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  7. Rotari Valentin
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Buget și finanțe"
  8. Negură Oleg
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Buget și finanțe"
  9. Gotornicean Maxim
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Buget și finanțe"
  10. Țurcan Alexei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Juridico socială"
  11. Stavinschi Liuba
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Juridico socială"
  12. Balan Leonid
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  13. Gangal Alexandr
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  14. Silenco Andrei
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Juridico socială"
  15. Lupașco Ivan
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Juridico socială"
  16. Vișnevschi Alexandru
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Juridico socială"
  17. Grigor Vasile
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Juridico socială"
  18. Burunsus Margarita
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Juridico socială"
  19. Olaru Serghei
    Fracțiunea:PAS
    Comisia "Dezvoltare raională"
  20. Duca Alexei
    Fracțiunea:DA
    Comisia "Dezvoltare raională"
  21. Covalenco Anatolie
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  22. Manoli Gheorghe
    Fracțiunea:PSRM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  23. Gobjiă Nicon
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  24. Tihon Oleg
    Fracțiunea:PDM
    Comisia "Dezvoltare raională"
  25. Scutaru Livia
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"
  26. Gîncu Gheorghe
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"
  27. Borgan Serafima
    Fracțiunea:Neafiliat
    Comisia "Dezvoltare raională"

Video postat recent

Prognoza meteo

Facebook

Acasă

În sus